O AS-Motor

AS-Motor – kosiarki do wysokich traw i stoków

AS-Motor jest liderem na rynku solidnych, ale zwinnych profesjonalnych kosiarek, zaprojektowanych specjalnie do stoków, wysokich traw i nierównego terenu.

Firma AS-Motor została założona w 1959 r. W południowych Niemczech i utrzymuje kulturę innowacji, wysokie standardy produkcji oraz etos odpowiedzialności społecznej i środowiskowej w tym regionie.

Allmäher Firma

W latach 50. nie było metody koszenia zboczy bez obniżania wydajności. W ten sposób Alfred Schefenacker, wynalazca mieszkający w południowych Niemczech, zaprojektował dwusuwowy silnik do napędzania pierwszego Allmähera na stromych i wąskich zboczach lokalnych winnic. Pierwszy Allmäher wszedł do produkcji w 1961 roku i do dziś pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się produktów.

Z Bühlertann do świata

AS-Motor rozpoczął eksport do Francji pod koniec lat 70. XX wieku i szybko stał się wiodącym dostawcą kosiarek wysokiej trawy w tym kraju. Od tego czasu AS-Motor utrzymywał silne relacje z wykwalifikowanymi sieciami sprzedaży, dealerów i dystrybutorów, a dziś nasze kosiarki są dostępne w 37 krajach na całym świecie, od Austrii, Włoch, Szwecji i Czech po USA, Australię i Koreę Południową.

Tradycja innowacji

Od tych wczesnych lat AS-Motor pozostaje główną siłą innowacyjną, od technologii akumulatorów pod koniec lat 60. XX wieku po naszą obecną ofertę zdalnie sterowanych maszyn, które zapewniają nie tylko solidną wydajność cięcia, ale także najwyższe bezpieczeństwo operatora. Dziś AS-Motor to nowoczesna firma, która projektuje niestandardowe rozwiązania unikalnych wyzwań związanych z koszeniem. Niezależnie od tego, czy są to kosiarki mulczujące, bijakowe, jeżdżące lub zdalnie sterowane jednostki napędowe na 4 koła, nasze maszyny są zbudowane nie tylko z myślą o wydajności, ale także o trwałości.

Strong regional culture

We are a family enterprise led by third generation CEO Eberhard Lange, the grandson of company founder Alfred Schefenacker. AS-Motor is steeped in the Deutsche Mittlestand, a strong regional culture of lean, nimble companies that become world market leaders through a commitment to technology and Innovation.

Made in Germany

AS-Motor przywiązuje wagę do jakości i tradycji marki Made in Germany. AS-Motor ma wewnętrzny proces rozwoju i produkcji, monitorujący każdą maszynę od początku do końca. 70% naszych części pochodzi od regionalnych dostawców, którzy są sprawdzani i kontrolowani pod kątem wysokich standardów jakości.

Environmental awareness and sustainability

AS-Motor is committed to sustainable design – embracing form in function. AS-Motor machines are manufactured without superfluous parts, their lightweight construction translates to more efficient power and their long service life reduces consumer waste. 90% of AS-Motor machines are made of steel and recyclable metal parts.

Nacisk na społeczność

Wielu z naszych ponad 130 pracowników pracuje w firmie od wielu lat, a nawet dziesięcioleci, i często zdarza się, że kilka pokoleń rodziny pracuje tutaj razem. Partnerstwa z uniwersytetami łączą naszych ekspertów z młodymi, świeżymi pomysłami na przyszłość, podczas gdy programy społeczne integrujące uchodźców i niepełnosprawnych w siłę roboczą AS-Motor pokazują nasze zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej.