AS-Motor Electric – urządzenia akumulatorowe, stworzone dla profesjonalistów

Postęp technologiczny w dziedzinie akumulatorów otwiera nowe możliwości. Akumulatory litowo-jonowe mogą obecnie dorównać konwencjonalnym silnikom spalinowym w kwestii wydajności, a jednocześnie mają pozytywny wpływ na decydujące kryteria: mniejszy hałas, mniejsze wibracje, brak spalin oraz niższe wydatki na koszty eksploatacji i serwis. Na konferencji prasowej 10 czerwca 2021 r. firma AS-Motor zaprezentowała całkowicie nową linię produktów profesjonalnych maszyn akumulatorowych: 4 rodziny produktów, 9 modeli, jeden system akumulatorowy. W typowej dla AS-Motor jakości, urządzenia te charakteryzują się profesjonalną wydajnością, niezawodnością w każdych warunkach pogodowych i długą żywotnością.

Nowy rozdział w udanej historii kosiarek uniwersalnych

Jako pionier kosiarek do wysokiej trawy, od 1959 roku AS-Motor prezentuje pierwsze kosiarki uniwersalne z napędem elektrycznym: kosiarkę elektryczną AS 21, kosiarkę elektryczną AS 62 i kosiarkę elektryczną AS 63. Niezbędna moc i czas pracy są już dostępne. Przeszkodą techniczną, którą należy pokonać w przypadku wszystkich kosiarek do wysokiej trawy, jest zapotrzebowanie na moc i energię podczas koszenia gęstej, wysokiej trawy. Jednostka napędowa musi być w stanie przez cały czas dostarczać maksymalną moc i absorbować wszelkie pojawiające się skoki mocy bez natychmiastowego wyłączania się. Przez lata firma AS-Motor konsekwentnie i wytrwale poszukiwała możliwości zastosowania alternatywnych, elektrycznych napędów w swoich kosiarkach. Partnerstwo w zakresie rozwoju z jednym z liderów rynku technologii akumulatorów umożliwiło teraz dokonanie przełomu technicznego, a tym samym stworzenie prawdziwej alternatywy dla profesjonalnych maszyn z silnikami spalinowymi.

Wzrost liczby silników 2-suwowych to nie przypadek

Kosiarki uniwersalne AS-Motor z silnikami 2-suwowymi są legendą w dziedzinie pielęgnacji krajobrazu. Ich przydatność do pracy na zboczach, stosunek mocy do masy oraz zwrotność w trudnym terenie są do dziś bezkonkurencyjne. Tylko najnowsza technologia akumulatorów jest w stanie sprostać tym ekstremalnym zastosowaniom. W pełni przystosowany do jazdy po zboczach, bez teoretycznych ograniczeń nachylenia, z jeszcze wyższym momentem obrotowym bezszczotkowego silnika AS-Motor Electric. Jeśli chodzi o komfort użytkownika i ochronę środowiska, akumulatorowe kosiarki uniwersalne również osiągają nowe wymiary. Dokuczliwy hałas, męczące wibracje, szkodliwe spaliny i niebezpieczny transport paliwa należą już do przeszłości. Nowe akumulatorowe kosiarki uniwersalne są przeznaczone do koszenia wysokiej trawy o wysokości do 80 centymetrów i nadają się do koszenia zboczy o maksymalnym nachyleniu. Kosiarka elektryczna AS 63 jest wyposażona nawet w blokadę mechanizmu różnicowego oraz automatyczny hamulec postojowy i silnikowy. Dzięki systemowi Variomatic prędkość jazdy można regulować bezstopniowo. Masa wynosząca zaledwie 74 kg i nisko położony środek ciężkości zapewniają dobrą równowagę. Kosiarki elektryczne są napędzane przez najmocniejszy silnik elektryczny dostępny obecnie na rynku w tym segmencie o mocy znamionowej 3200 W, który jest wyposażony w najmocniejsze, przenośne akumulatory 56 V 10 Ah.

AS E-ProCut - Profesjonalna kosiarka do trawy, teraz z akumulatorem

Kwitnące ogrody, zadbane parki i zielone trawniki zachwycają ludzi od wieków. W takich miejscach czują się dobrze, odpoczywają, ładują baterie lub uprawiają sporty dla równowagi fizycznej. O ile tego spokoju nie zakłóca terkocząca kosiarka. W żadnym innym zastosowaniu zalety technologii akumulatorowej nie są tak widoczne i słyszalne, jak w przypadku zmiatania liści i koszenia trawników w strefach miejskich. Dlatego ważnym elementem nowej linii produktów AS-Motor Electric jest profesjonalna kosiarka AS 531 E-ProCut o szerokości koszenia 53 centymetrów. Nowa kosiarka profesjonalna to także prawdziwa korzyść dla zdrowia użytkownika. Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie hałasu i wibracji ustaliło wartość progową dla dziennego narażenia na wibracje na 2,5 m/s². Model AS 531 E-ProCut jest poniżej 1,0 m/s² dla tej wartości. Odczuwalny dla użytkownika poziom hałasu jest również zredukowany o ok. 8 dB. Odpowiada to zmniejszeniu odczuwalnego hałasu o ponad 50 procent. Nie poczyniono jednak żadnych kompromisów w zakresie mocy i wydajności. Kosiarka AS-Motor Electric 3 w 1 nadal dysponuje ogromnymi rezerwami mocy, nawet w przypadku trawy o wysokości do 30 cm. Dzięki technologii akumulatorowej usługodawcy mają nie tylko mocny argument przy pozyskiwaniu i udzielaniu nowych zleceń, ale także zapewniają swoim pracownikom rzeczywiste bezpieczeństwo pracy.

Kosiarka mulczująca z profesjonalnym zasilaniem akumulatorowym

Zalety kosiarki mulczującej - możliwość pracy bez przerw, brak konieczności opróżniania worka na śmieci i brak konieczności utylizacji skoszonej trawy - przynoszą oszczędność czasu nawet do 25 procent. Cenny czas w codziennej rutynie usługodawcy. Z drugiej jednak strony, wymagania techniczne dotyczące prowadzenia kosiarki mulczującej są wyższe niż w przypadku kosiarki z koszem na ścinki. Czysty rezultat mulczowania wymaga większej mocy noży, aby uzyskać dokładne rozdrobnienie skoszonej trawy. Proste kosiarki z workiem mulczującym mają tu łatwiej. Jest to odczuwalne dla użytkownika, gdy kosiarki akumulatorowe z wkładem mulczującym lub standardowe kosiarki akumulatorowe stają się nieskuteczne na gęstszych trawnikach, wyłączają się lub koszą nieczysto. Nowy silnik AS-Motor Electric zapewnia teraz niezbędną moc i nieosiągalny wcześniej czas pracy prawdziwego profesjonalnego mulczera. Dzięki trzem nowym modelom AS 420 E-ProClip, AS 470 E-ProClip A, AS 510 E-ProClip A zalety mulczowania można teraz bez ograniczeń wykorzystywać elektrycznie, uzyskując imponującą moc i wytrzymałość w zastosowaniach profesjonalnych.

AS E-WeedHex - konsekwentnie do końca

W ostatnich latach mechaniczne usuwanie chwastów zyskało na znaczeniu jako przyjazna dla środowiska alternatywa dla chemicznego usuwania chwastów. Logiczne jest więc, że teraz należy również całkowicie lub do minimum ograniczyć pozostałe negatywne cechy takich maszyn. Dzięki nowym elektrycznym szczotkom do usuwania chwastów AS 30 E-WeedHex i AS 50 E-WeedHex chwasty są usuwane bez użycia środków chemicznych, bez spalin oraz przy mniejszym poziomie hałasu i wibracji. Oprócz bezchemicznej i cichej pracy, silnik elektryczny może wykorzystać do tej pracy jedną ze swoich szczególnych zalet technicznych - moment obrotowy. Dzięki zdolności adaptacji mocy utrzymuje on pożądane prędkości bardziej stabilnie niż silniki benzynowe. Efektywna siła szczotkowania nowej szczotki E-WeedHexen jest zdumiewająca i przewyższa moc silników benzynowych. Nowe szczotki do chwastów są więc prawdziwym dobrodziejstwem dla użytkownika i jego otoczenia.

Modele AS-Motor Electric będą dostępne od sezonu 2022.

AS-Motor Electric – urządzenia akumulatorowe, stworzone dla profesjonalistów – PDF