Porady ekspertów

08.12.2022

Tendencja do koszenia wysokiej trawy

Co oznacza "ekologiczne koszenie"? Oznacza to utrzymywanie terenów zielonych w sposób, który jest w harmonii z naszą florą i fauną. Za tym kryje się "koszenie wysokiej trawy" - wydajna metoda koszenia, która koncentruje się m.in. na odstępach czasowych i czasie koszenia. W istotny sposób przyczynia się ona do ochrony gatunków.
08.12.2022

Nowoczesne kosiarki mulczujące – pusta obietnica marketingowa czy naprawdę dobre maszyny?

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele tak zwanych "nowych" kosiarek do mulczowania. Można je od razu rozpoznać po brakujących workach zbierających i okrągłym, zamkniętym kształcie pokryw koszenia. Jako rewolucyjna nowość, maszyny te są intensywnie reklamowane przez każdego producenta. Mówi się o "intensywnym mulczowaniu", "mikro rozdrabnianiu", a nawet "rozdrabnianiu" trawnika. Czy te kosiarki rzeczywiście są tak nowe i tak dobre, jak obiecuje ich marketing?
08.12.2022

Uszczelniacz do opon AS-Motor: Kosić bez przebić

Przebicie opony podczas koszenia frustrująco skutkuje utratą czasu. AS-Motor oferuje rozwiązanie w postaci uszczelniacza do opon "Flat-Stop", który uszczelnia przebicia zanim operator to zauważy. Przebita opona podczas koszenia frustruje i powoduje stratę czasu. AS-Motor oferuje teraz rozwiązanie w postaci uszczelniacza do opon "Flat-Stop", który uszczelnia przebicia, zanim operator zdąży je zauważyć. Ten ekologicznie nieszkodliwy produkt nie ma daty ważności i jest wyposażony w środek zapobiegający zamarzaniu oraz ochronę przed korozją.
08.12.2022

Walka z gigantycznym barszczem za pomocą zdalnie sterowanej kosiarki samojezdnej AS 940 Sherpa 4WD RC firmy AS-Motor

Zwalczanie barszczu olbrzymiego jest dużym wyzwaniem. Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się roślina ta zagraża rodzimej roślinności, a kontakt skóry z barszczem olbrzymim może powodować reakcje fototoksyczne, a w konsekwencji poważne oparzenia skóry. Zdalnie sterowany model AS 940 Sherpa 4WD RC firmy AS-Motor pozwala użytkownikom bezpiecznie i skutecznie zwalczać populację barszczu.