Nowa zdalnie sterowana kosiarka bijakowa z napędem gąsienicowym

AS-Motor jest specjalistą w zakresie pielęgnacji stromych i trudno dostępnych zboczy. Od dziesięcioleci składy budowlane, firmy ogrodnicze i zajmujące się kształtowaniem krajobrazu, a także firmy świadczące usługi w zakresie pielęgnacji zieleni polegają na kosiarkach do wysokiej trawy firmy AS-Motor. Po kilku latach prac rozwojowych i szeroko zakrojonych fazach testowych eksperci producenta kosiarek do wysokiej trawy prezentują teraz swoją najnowszą kosiarkę profesjonalną: AS 1000 Ovis RC, zdalnie sterowaną gąsienicową kosiarkę bijakową o najwyższej wydajności koszenia i wyjątkowej przydatności do pracy na zboczach.

Przez profesjonalistów - dla profesjonalistów

Nasypy przeciwhałasowe, nasypy kolejowe, zbiorniki retencyjne wody deszczowej, parki słoneczne czy elektrownie wiatrowe często stanowią duże wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za kształtowanie krajobrazu i usługodawców. Trudnodostępne, nieprzejezdne i strome powierzchnie muszą być regularnie pielęgnowane. Nowa AS 1000 Ovis RC jest w stanie sprostać temu zadaniu. Łączy w sobie wszystkie wymagania stawiane w codziennej profesjonalnej pracy: maksymalną wydajność koszenia, ogromną zdolność pokonywania zboczy i łatwość obsługi.

Ogromna wydajność koszenia

Moc 2-cylindrowego silnika Vanguard Professional o maksymalnej mocy 23 KM jest przenoszona bezpośrednio i z niewielkimi stratami na wałek ostrza za pośrednictwem przekładni pasowej. 4-suwowy silnik OHV z filtrem cyklonowym jest wyposażony w wyjątkowo mocny wał korbowy i ma pojemność skokową 627 cm³ przy prędkości obrotowej 3600 obr. AS 1000 Ovis RC umożliwia osiągnięcie prędkości koszenia do 5 km/h, a tym samym wydajności powierzchniowej do 5000 m²/h przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałego obrazu koszenia i równomiernego odkładania trawy na całej szerokości roboczej.

Kosiarka bijakowa o szerokości 100 cm w połączeniu z nieco węższym podwoziem gąsienicowym ułatwia koszenie blisko krawędzi i umożliwia wygodne koszenie w odległości kilku centymetrów od barier ochronnych lub innych przeszkód.

Jeden deck - wiele możliwości

Dzięki elastycznie regulowanemu deckowi nową kosiarkę bijakową z podwoziem gąsienicowym można optymalnie dostosować do wszystkich warunków terenowych. Prowadzony przez szeroką rolkę deck doskonale dopasowuje się do każdego terenu. Podczas koszenia z wykorzystaniem bezstopniowo regulowanej ramy przesuwnej należy zachować określoną minimalną wysokość koszenia. Maksymalną trakcję w trudnym terenie zapewnia bezdotykowy układ jezdny. Kosiarka bijakowa AS 1000 Ovis RC z zawieszeniem typu surfing dzięki dużym ruchom wahadłowym doskonale dostosowuje się również do nierówności terenu w trudnym i pagórkowatym terenie.

Wyjątkowo przydatna na stokach

Zdalnie sterowana kosiarka na skarpy o kompaktowej budowie (184 cm długości, 115 cm szerokości, 69 cm wysokości) bez problemu kosi trudny teren i trudno dostępne miejsca - dzięki zdalnemu sterowaniu - z bezpiecznej odległości. Automatyczny, mechaniczny hamulec postojowy zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas pracy na zboczach. Zespoły gąsienicowe o dużych wymiarach ze stalowymi wkładkami zapewniają niewielki nacisk na podłoże, idealne przenoszenie mocy i najlepszą przyczepność na stromych zboczach. Głęboko osadzony, zamontowany poziomo silnik Vanguard Professional ze zoptymalizowanym smarowaniem olejowym oraz niewielka wysokość całkowita to warunki konieczne do uzyskania nisko położonego środka ciężkości, wyjątkowej przydatności do pracy na zboczach i koszenia pod głębokimi przeszkodami, na przykład w parkach solarnych.

Niska masa wynosząca zaledwie 398 kg nie tylko chroni podłoże, ale także zrównoważony rozkład masy i wytrzymałe podwozie gąsienicowe umożliwiają bezpieczne koszenie na bardzo stromych zboczach o nachyleniu do ponad 50 stopni.

Sprawdzone i przetestowane przemyślane na nowo

Podczas prac nad zupełnie nowym produktem inżynierowie producenta kosiarek do wysokiej trawy wykorzystali również sprawdzone komponenty i przemyśleli je na nowo. W nowej kosiarce AS 1000 Ovis RC zastosowano niezawodne podzespoły z serii YAK, takie jak wytrzymałe kosiarki bijakowe i sprężynowy układ napinania pasa transmisyjnego. Precyzyjny i mocny napęd trakcyjny zapewniają także solidne silniki hydrauliczne z produkcji wielkoseryjnej, charakteryzujące się ogromnym momentem obrotowym.

Najprostsza obsługa i konserwacja

Przejrzyste elementy obsługi i precyzyjne elementy sterujące nie tylko zapewniają wygodną i intuicyjną obsługę, ale są również podstawą precyzyjnego manewrowania maszyną.

Po wykonaniu pierwszego przeglądu po 100 godzinach pracy, następują długie okresy między przeglądami, wynoszące 400 godzin. AS 1000 Ovis RC zapewnia doskonałą dostępność podczas codziennego czyszczenia. Kanały powietrzne, filtry i układ kontroli oleju są dostępne bez użycia narzędzi, a kosiarkę można łatwo ustawić w pozycji serwisowej. Ta pozycja serwisowa zapewnia optymalny dostęp do kosiarki bijakowej. Zdefiniowany wymiar regulacji gwarantuje również precyzyjne napinanie gąsienic.

W pozycji transportowej nowa kosiarka bijakowa z podwoziem gąsienicowym jest jeszcze bardziej kompaktowa i ma tylko 159 cm długości, dzięki czemu transport do miejsca użytkowania również nie stanowi problemu.

Imiennik - Ovis

Podsumowując, nowa zdalnie sterowana kosiarka bijakowa AS 1000 Ovis RC w pełni zasługuje na swoją nazwę. Ovis to bowiem duże i silne dzikie owce. Ich siedliska rozciągają się na surowych zboczach górskich na wysokości do 5000 metrów. W stromym terenie czują się jak w domu, pewnie stąpają i doskonale dostosowują się do otoczenia.

Model AS 1000 Ovis RC będzie dostępny od sezonu 2022.

Nowa zdalnie sterowana kosiarka bijakowa z napędem gąsienicowym – PDF