Uszczelniacz do opon AS-Motor: Kosić bez przebić

Przebita opona podczas koszenia frustruje i powoduje stratę czasu. AS-Motor oferuje teraz rozwiązanie w postaci uszczelniacza do opon „Flat-Stop”, który uszczelnia przebicia, zanim operator zdąży je zauważyć. Ten ekologicznie nieszkodliwy produkt nie ma daty ważności i jest wyposażony w środek zapobiegający zamarzaniu oraz ochronę przed korozją.

Użycie AS-Motor jest bardzo proste: Spuść powietrze z opony lub dętki i napełnij „Flat-Stop” przez zawór. I to wszystko. Produkt ma nieograniczony okres trwałości, nie klei się i nie zbija. Po napełnieniu płyn obraca się wraz z oponą. W przypadku przebicia opony o średnicy do 15 milimetrów – przez przedmioty takie jak kolce, gałęzie lub gwoździe – przebicie samo się uszczelnia. Ciśnienie powietrza wtłacza do otworu miliony włókien kevlarowych zawieszonych w glikolu propylenowym, które uszczelniają przebicie w ciągu dwóch do trzech obrotów koła. Dzieje się to tak szybko, że praktycznie nie dochodzi do utraty ciśnienia, co w większości przypadków sprawia, że operator nie jest świadomy o przebiciu opony.

Nadaje się do wszystkich rodzajów opon

Flat-Stop nadaje się do wszystkich opon pojazdów rolniczych i leśnych, które nie przekraczają prędkości 80 km na godzinę. Skuteczność środka na bieżniku opon bezdętkowych wynosi co najmniej 90%, a na oponach dętkowych – co najmniej 75%. Płyn chłodniczy zapobiega zamarzaniu uszczelniacza w niskich temperaturach, a ochrona antykorozyjna chroni felgę.

Produkt można nabyć u autoryzowanych dealerów w butelce o pojemności 950 mililitrów – wystarczającej do uszczelnienia tylnej opony kosiarki samojezdnej AS-Motor Sherpa – lub w 20-litrowym pojemniku. Informacje o tym, ile środka chroniącego przed przebiciem należy wlać w jedną oponę, znajdują się na stronie internetowej AS-Motor, w zakładce Produkty/Akcesoria. Dzięki „Flat-Stop” unikniesz stopniowej utraty ciśnienia, przebicia opony i przestojów na długie lata.